מפת דרכים לטרנדים הבאים

שלום לכולם,
חג הפסח מהווה הזדמנות טובה לחשיבה על המסעות שאנו עושים בחיים. כמו בני-ישראל, האתר של חיינו הוא לחלום על מקומות חדשים, להשאיר מאחורינו את כבלי העבר ולצאת למסע שיוליך אותנו לשם. לצורך זה בחרנו לצרף מדריך מסע, מעין מפת דרכים לטרנדים שיעצבו וישפיעו על דרככם. המפה תסייע לכם במסעות החיים והעבודה שלכם בשנים הקרובות.

מפת דרכים לטרנדים הבאים
להיות מנהיג או להיות חלק משינוי הם כנראה שני האתגרים הגדולים ביותר שלך בתור אדם עובד ב-2014. לפניך מסוכמים 10 טרנדים שצפויים להדהד לאורך השנה הקרובה. אנו מזמינים אותך לשאול את עצמך במהלך הקריאה: 1. מה עוד אני יכול ללמוד לגבי הטרנד הזה? 2.אילו הזדמנויות הוא פותח בפני הארגון שלי? 3. איך אני יכול לשלב את הטרנד והשלכותיו בשינוי שאני רוצה לעשות? 

טרנדים לגבי הדברים בהם אנו חושקים 

הרצון למשמעות
מעבר למילוי דרישות ואומדן מספרי של הצלחות, משמעות ומטרה בונות מחויבות עקבית לשינוי. המילה משמעות מוגדרת כהתחייבות למשהו גדול יותר ממני. היום, הנטייה הקיימת היא לשים את הדגש על "מה יוצא לנו מזה" יותר מעל "מה יוצא לי מזה" כדי ליצור מחויבות-שינוי בעלת חיי-מדף ארוכים יותר.
הדבר האמיתי
במסגרת תרבות פרסום היתר, הפוטושופ ו"צור את המותג שלך", יש לדאוג להתאמה בין "מי שאתה" ל"מי שאתה אומר שאתה". אותנטיות האמת לגבי נקודת המוצא, השיוך, המחויבויות, היושרה, המסירות והכוונות שלך. אותנטיות הינה גורם מהותי לכל אדם המנסה לפתח מחויבות לשינוי והיא מסייעת לנו למצוא משמעות בעבודה.
מהיר ומותאם
ישנן עדויות רבות לכך שהמדיה החברתית והטכנולוגיה המתפתחת מעצבות מחדש את המוח שלנו והופכות אותנו לבעלי טווח-קשב קצר מתמיד. אנחנו מתחברים לאינטרנט כל-הזמן, אך כל חיבור נמשך דקות אחדות. מצגות של 40 עמודים, אי-מיילים ארוכים והעמסת מידע כבר אינם הפתרון.
התאמה אישית

  • בוחרים במאפייני הרכב או הפלאפון שלנו, נעלי הריצה מותאמות לנו אישית, אפליקציית הניווט שלנו מציעה לנו הכוונה ליעדים המוכרים לנו ברגע שהיא נפתחת. טרנד ההתאמה האישית מעביר אותנו מגישה של "מידה אחת מתאימה לכולם" או לפלח השוק שלי, ל"מידה אחת מתאימה לי" (מה שמעלה את הצורך להסתכל על פלח השוק שלי כמורכב מאינדיבידואלים שונים שיש לבצע התאמה אישית עבור כל אחד ואחד מהם). אינדיבידואלים רוצים משמעות גדולה יותר ועל-כן על המוצרים לעבור אינדיבידואליזציה.
  •  

מידע העובר מפה לאוזן הופך להיות ערוץ התקשורת הנבחר ביותר. מחקרים מראים כי אנחנו נקשיב להמלצות של חברינו הרבה יותר מאשר לקמפיין פרסום או עסקאות חבילה. על-פי מחקרם של  Ernst & Young, המלצות עמיתים הן הפרסום הטוב ביותר. בין אם בפלטפורמות של רשתות החברתיות או בהדפסה, פרסום לא ממומן הוא בעל ההשפעה הגבוהה ביותר. לכן, השינוי שלכם זקוק לאסטרטגיית פה-לאוזן מבוססת.
רטרו-אינטראקציה
ככל שאנו מבלים יותר שעות מול מסך המחשב, כך אינטראקציות פנים-אל-פנים נעשות ייחודית יותר. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה למען נוחות, מהירות ויעילות אך לעיתים משלמים עלייה מחיר. אינטראקציית פנים-אל-פנים עשויה להיות פשוטה או ברורה מאליה, ולמרות זאת היא מוזנחת לעיתים קרובות. דע מתי הטכנולוגיה עובדת עבורך ומתי היא עומדת בדרכך.
 
טרנדים שמשפיעים על האופן בו אנו עובדים ביחד

היררכיה הפוכה
המדיה החברתית השפיעה באופן ניכר על היררכיית המידע על-ידי כך שהעניקה לכל אדם קול, פלטפורמה להשמיע אותו ומשתמשים שיעקבו אחריו. הסיפורים והמידע שלנו כבר לא צריכים לעבור דרך גורם רשמי או מומחה כלשהו כדי להתפרסם. ההיררכיה וסביבת הבקרה והשליטה בעסקים מתחילות לפנות מקום למנהיגות יותר גמישה ושיתופית שלא מבוססת תארים או שנות-ניסיון. אסטרטגיית שינוי אורגנית וגמישה  היא קריטית ביותר.
כוח עמיתים
מימון ההמונים מאפשר לכולם להיות משקיעים. חברות כמו "לגו" משתמשות בהמון בתור מקור מידע ממנו הן דולות רעיונות של לקוחות לגבי עיצובים חדשים. פתיחת קבוצה בפייסבוק למשל, יכולה לסייע בפתרון בעיות, השקעה ושיתוף ללא היררכיה מסורתית. מצא אזורים בהם ההמון יכול לשמש כמקור מידע המסייע לשינוי שלך כך שהשינוי שלך יעוצב על-ידי קבוצה רחבה יותר של אנשים שלאחר מכן יפעלו למענו יחדיו.
מציאות מדומה
הטכנולוגיה הקיימת מאפשרת את קיומו של עידן שיתוף הפעולה הווירטואלי. שיתוף פעולה ווירטואלי ממקומות שונים בעולם יכול להוות יתרון אסטרטגי משמעותי מבחינת השינוי שאתה מתכנן לעשות, אל תפחד להתמודד עם האתגר הזה. על-אף שטכנולוגיית המציאות המדומה איננה חדשה, ההזדמנויות הווירטואליות מוחמצות פעמים רבות.
צונאמי דמוגרפי
דור ה-Y מהווים כ-36% מתוך כוח העבודה האמריקאי של 2014 ויהוו כ-50% ממנו עד 2020. בייבי בומרס יוצאים לפנסיה בקצב שיא. בפעם הראשונה, הדור שנכנס למעגל העבודה עושה שימוש רחב יותר בטכנולוגיה מאשר מעסיקיו. כולנו יודעים שהשינוי
הדמוגרפי הזה הולך ומתקרב, אך האם כתוצאה מכך אנחנו מגדירים מחדש כיצד להתחיל ולהנהיג שינוי בהתהוות? ההצלחה שלנו תלויה בכך.  
 
נכתב על-ידי:

Patti Johnson, career and workplace expert and the CEO of PeopleResults, a change and organizational development consulting firm she founded 2004. Author of Make Waves: Be the One to Start Change at Work and in Life (May 2014). 


מחפשים שינוי? רוצים לצמוח? דואגים להצלחה?
המרכז לאמון פסיכולוגי יישומי
המרכז לאמון פסיכולוגי יישומי מציע תהליכי אימון לשינוי והשגת מטרות בגישה חדשנית ומקצועית בסוגיות חיים ועבודה. צוות המרכז כולל אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בעלי ידע ורקע מקצועי נרחב.
 

אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר!
לרגל חג הפסח, קופון הנחה של 200 ₪ יינתן לכל המזמין תכנית אימון של 10 מפגשים!!!

חג אביב שמח
מקובי קדם
וצוות מאמנים
 

.השאר תגובה